“Fotoğraf çekmeyi ve onunla gelen her şeyi seven bir yaşam fotoğrafçısıyım.”

1981 yılında Bulgaristan’ın Shumen kentinde doğdum. 1989 yılında yaşanan zorunlu göçte ailemin  Türkiye’ye göç etmesiyle Bodrum’a yerleştik. Bodrum Anadolu Meslek Lisesi “Yat Kaptanlığı” bölümünden sonra, Marmara Üniversitesi “Turizm Rehberliği” bölümünden mezun oldum ve uzun seneler yatçılık sektöründe çalıştım. 2009 senesinden bu yana seramik sanatçısı olan eşim Tevfik Türen Karagözoğlu’na ait çalışmaların sergilendiği Derinmavi Seramik Galerisi’ni işletiyorum.

Lise yıllarında fotoğrafçılık kulübünde başlayan fotoğrafa ilgim üniversite yıllarında da devam etti. Arada boşluklar olmasına rağmen ilgimi hiç kaybetmedim ve 2009 senesinden bu yana çalışmalarıma daha da yoğun olarak devam ediyorum. 2014 de Anadolu Üniversitesi “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık” bölümden mezun oldum. Şu anda da Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi “Fotoğraf” bölümü öğrencisiyim.

2012 yılında anne olduktan sonra algılarım çok değişti diyebilirim.  Çok büyük bir zevkle çocuk fotoğrafları çekiyorum. Fakat sokak ve insan fotoğrafları çekmeyi daha çok seviyorum. Bu hayatta önemsiz görünen ama içimizde olan ayrıntıları yakalamakla ilgili… Bu yaşamla ilgili…

İzleyicilerin fotoğraflarıma baktıkları zaman tanıdıkları birine ait bir fotoğrafa baktıkları zaman hissettikleri duygu ile bakmasını, kendisi ile ilişki kurmasını ve benim fotoğrafı çekerken hissettiği coşkuyu hissetmesini istiyorum.

Değerli zamanını ayıran, haberli yada habersiz fotoğrafını çektiğim

tüm insanlara saygılarımla!